GOLD REALITY, Obchodná 2, 071 01 Michalovce
,
ZAVOLAJTE NÁM
+421 948 89 22 33
logo

Služby

Potrebujete poradiť? Využite naše právne služby.

Prečo sa oplatí využiť služby realitných kancelárií?

V čom vám pomôže realitná kancelária

Možno stojíte pred kúpou alebo predajom bytu a zvažujete, či predsa len nevyužijete služby niektorej realitnej kancelárie. Zároveň si však myslíte, že tak zbytočne vynaložíte peniaze, ktoré by ste mohli využiť inde a transakciu zvládnete aj sami, “Realitná kancelária vám môže skutočne pomôcť, najmä vtedy ak nevyznáte sa v právnych veciach resp. nemáte prehľad o aktuálnych cenách nehnuteľností na trhu. Vtedy môže byť naozaj výhodné zveriť všetky náležitosti okolo predaja alebo kúpy nehnuteľnosti do rúk realitnej kancelárie. Zamerajte sa však na realitku, ktorá ponúka aj právne služby.“

 

Predávate nehnuteľnosť?

  • Realitná kancelária (RK) zaradí nehnuteľnosť bezplatne do svojej ponuky nehnuteľností. Ľudia hľadajúci vhodný byt, dom, záhradu na kúpu častejšie využívajú ponuky realitiek ako ponuky súkromných inzerátov či už v tlači alebo na webe.
  • RK podľa potreby zaistí všetky právne a technické náležitosti. Pri predaji napríklad zaistí vypracovanie kúpnej zmluvy, znaleckého posudku..... 
  • Predaj nehnuteľnosti realizovaný cez realitku predstavuje menšie riziko, že obchod neprebehne podľa platných právnych predpisov a vy o svoje peniaze prídete. Realitka zaistí zloženie a uhradenie kúpnej ceny.

 Kupujete nehnuteľnosť?

 
  • Ak hľadáte vhodný byt prostredníctvom realitnej kancelárie, táto za Vás sleduje aktuálnu ponuku a predkladá vám vhodné byty alebo domy na obhliadku.
  • V prípade ak pri kúpe napríklad cez hypotekárny úver potrebujete znalecký posudok, realitná kancelária ho nechá na vašu požiadavku vypracovať u registrovaného znalca nehnuteľností.
  • Realitka za klienta na požiadanie vybaví aktuálny výpis z katastra nehnuteľností. Bežným pravidlom je, že realitní makléri zároveň preveria, či na dom alebo byt nie je uvalené vecné bremeno alebo nie je predmetom záložného práva.
  • Taktiež ako v prípade predaja bytu aj pri jeho kúpe kancelária zaistí právne služby ako aj uhradenie a zloženie sumy za predaj.
  • Záujemcovi o kúpu nehnuteľností vie realitná kancelária poradiť aj v súvislosti s financovaním kúpy.

Web developed by LINQ.